Jump to content

2024:Політика фотозйомки

From Wikimania
This page is a translated version of the page 2024:Photography policy and the translation is 93% complete.
⧫ Співпраця відкритих ⧫

Документування Вікіманії є важливою діяльністю, та й вікімедійці мають природне бажання документувати світ навколо себе. Але коли ми зустрічаємося як колеги, важливо також визнати потребу в конфіденційності наших колег.

До кого застосовується ця політика:

Нижчевикладена політика застосовується до учасників, які відвідують Вікіманію особисто.

Щодо віртуальних учасників, будь ласка, уникайте створення і публікації скриншотів без вербальної згоди учасників.

Політика щодо фотографій, скорочено:

«Я розумію, що учасники Вікіманії мають різні вподобання, коли йдеться про фотографування. Якщо я не хочу, щоб мене знімали на фото чи відео, я можу попросити про спеціальну стрічку «не фотографувати» при реєстрації. Я розумію, що якщо я нову звичайну стрічку «фотографувати можна», то фотографії мене на Вікіманії можуть з'явитися онлайн.

Якщо я роблю фото чи відео на Вікіманії, мені слід докласти зусиль, щоб люди зі стрічкою «не фотографувати» не опинилися на моїх фото, а якщо когось буде видно на задньому плані, я мушу цих людей розмити. Я також розумію, що найкраще уникати фотографування людей у місцях і ситуаціях, де вони б зазвичай не хотіли бути сфотографованими, і просити усної згоди у будь-кого, хто потрапляє на фотографії, перш ніж ці фото публікувати онлайн».

Стрічки

Фото стандартної стрічки
Фотографувати можна
Фото стрічки «не фотографувати»
Не фотографувати
Photo of the organisers' lanyard
Photography is okay

Що це означає на практиці

  • Якщо хтось носить стрічку «не фотографувати», це означає, що ця людина не бажає з'являтися на жодних фото чи відео. Навмисне фотографування людини, що носить таку стрічку, без їхнього відома є порушенням політики дружнього простору події.
    • Певні сесії конференції позначені як «не фотографувати» у програмі No photography; про те, що певна сесія є сесією без фотозйомки, буде сповіщено перед її початком.
  • Фото натовпу. Якщо хтось зі стрічкою «не фотографувати» опиниться на фотографії натовпу (наприклад, фото людей у фоє або вдалині), фотограф мусить розмити зображення цієї людини на фінальній версії фотографії.
  • Вдумливе фотографування. Будь ласка, не фотографуйте людей зі стрічкою «фотографувати можна» у ситуаціях, коли люди зазвичай не бажають буди фотографованими: зокрема під час прийомів їжі, пиття та приватних розмов.
  • Згода. Гарним тоном є просити дозволу від людей, яких можна ідентифікувати на ваших фото, перш ніж публікувати фото онлайн.

Як визначити згоду

  1. Контекст. Людина чітко виявляє згоду бути фотографованою:
    1. Вважається, що будь-хто, хто приєднується до групового фото, цим заявляє, що хоче бути частиною фотографії і щоб вона була поширена публічно під вільною ліцензією.
    2. Вважається, що будь-хто, хто публічно виступає на сцені, цим заявляє свою згоду на фото/відео свого виступу та публікацію їх у Вікісховищі. [Окрім випадків, коли вони носять стрічку «не фотографувати».]
  2. Запитування. Гарним тоном є попросити дозволу від кожної людини, яку можна ідентифікувати на якісному фото, перш ніж публікувати це фото у Вікісховищі чи на будь-якій іншій платформі. Усний дозвіл є достатнім — вам не потрібна підписана форма згоди. Корисно також повідомляти людям платформу, для публікації на якій робиться фото, під час отримання згоди.
Дотримання цих правил є відповідальністю фотографів і відеографів. Фотографи та відеографи, найняті Фондом Вікімедіа для зйомки Вікіманії, дотримуються тих же умов.