Jump to content

2021:Оцінка

From Wikimania
This page is a translated version of the page 2021:Evaluation and the translation is 100% complete.


Вікіманія 2021 – Оцінка віртуальної конференції

Ця оцінка була підготовлена Ванессою Корлаццолі від імені і за дорученням Фонду Вікімедіа.

Вікіманія 2021 року проходила з 13 по 17 серпня 2021. Вплив пандемії COVID-19 спричинив спільне рішення Керівного комітету Вікіманії та Фонду Вікімедіа про те, що щорічна конференція, яка зазвичай проводиться з особистою присутністю, цього року проводитиметься віртуально. П'ятиденний захід організували співробітники Фонду Вікімедіа та група волонтерів із дев'яти осіб, які склали Основну організаційну команду (ООК). Тема конференції була присвячена 20-річчю Вікіпедії: Озирнутися назад та святкувати майбутнє. Для підтримки тематики конференції було обрано десять комплексних тем[1]

Вікіманія 2021 року була інклюзивною конференцією, на якій були зроблені значні кроки для забезпечення доступу до неї учасників з усього світу. Різноманітна та розширена програма, добре організовані основні та розважальні сесії згуртували людей. Грошові витрати, пов'язані з відвідуванням, значно знизилися у порівнянні з очними конференціями. У той час як людям доводилося нести інші витрати, пов'язані з часом та технологіями, гнучкість забезпечувала доступність програм протягом кількох днів та часових поясів. На додаток, складання програм за запитом та зручність використання YouTube також розширили доступ та зробили конференцію більш інклюзивною.

Основні результати:

  • Демографія: Усього брали участь 1740 людей з усього світу, включаючи Африку (23%), Америки (25%), Азію (23%), Європу (26%) та Океанію (2%). На попередніх очних конференціях більшість учасників були з Європи та Північної Америки.
  • Новачки: 62% учасників брали участь уперше та 34% вже брали участь раніше.[2] Для порівняння, лише 46% учасників Вікіманії 2019 року брали у ній участь уперше. У першу трійку місць, звідки прибули новачки, увійшли Західна Африка (198), Північна Америка (169) та Південна Азія (107).
  • Належність: Вікіманія допомогла учасникам, особливо новачкам, відчути себе такими, що належать до руху Вікімедіа. Загалом 77% респондентів погодилися, що захід допоміг їм відчути свою належність до руху. Вони відчули, що зміст конференції актуальний, цікавий і відповідає їх навичкам та рівню досвіду. 
  • Інклюзивність: Послуги перекладачів оцінювали ті, хто ними скористався. Загалом 91% людей, які скористалися мовними послугами та відповіли на запитання опитування, були задоволені тим, що могли прослухати презентацію обраною ними мовою. Програма також була різноманітною – з доповідачами та контентом з усього світу.
  • Зв'язки: Більшість учасників (59%) вважають, що вони змогли встановити тісніший зв'язок із рухом Вікімедіа, у тому числі встановити нові контакти та зустрітися з друзями та колегами.
  • Технології: Технологічна платформа створювала відчуття очної конференції. Однак ключові технологічні аспекти, пов'язані з Remo, могли сприяти зменшенню доступу (високе використання даних, відсутність доступу з мобільних пристроїв, неможливість входу в систему з використанням старих технологій або певних веб-браузерів). Ця технологія також не давала доповідачам можливості взаємодіяти з учасниками під час їхніх презентацій, примушуючи доповідачів відчувати, що вони не можуть осмислено взаємодіяти з аудиторією.
  • Неструктурований простір конференції: Простір неконференцій та Село спільноти не працювали, як планувалося. Хоча деякі учасники координували свої дії та співпрацювали, це не стало спільним досвідом для всіх учасників.
  • Постійний доступ до програм після конференції: Окремі особи брали участь через YouTube. Учасники продовжували дивитися матеріали Вікіманії 2021 року навіть після конференції. Записи Вікіманії на YouTube було переглянуто 23 608 разів, при цьому до 13 жовтня 2021 року кожне відео отримало в середньому 140 переглядів.
  • Хакатон: Більш ніж половина респондентів, які були присутні на Хакатоні, вважають, що Хакатон був корисним використанням часу, і що вони познайомилися з новими технічно підготовленими учасниками та редакторами.
  • Спілкування з учасниками: Доповідачам та учасникам була надана технічна підтримка та інструкції, проте потрібно було більше ясності.
  • Політика дружнього простору керувалася адекватно:: Організатори доклали значних зусиль, щоб учасники були обізнані з Політикою довіри та безпеки. Відповідно до інтерв'ю з командою організаторів, з довірою та безпекою не було жодних серйозних проблем, беручи до уваги розмір конференції.

Вікіманія 2021 — як віртуальна конференція — надала дорожню карту, яку можна змінювати та покращувати за необхідності. Багато стратегічних рішень, таких як різноманітність змісту програми та послуги з перекладу, сприяли тому, що учасники відчули себе частиною руху. Щобільше, конференція змогла встановити зв'язок із новачками та надати їм платформу для вивчення нових інструментів та генерації ідей. Хоча окремі особи не познайомилися зі стількома новими учасниками конференції, як сподівалися організатори, це особливо складне завдання у віртуальному середовищі. Якщо Вікіманія 2022, як віртуальна конференція, прагне стати джерелом нових знайомств та двосторонньої значущої участі, простір для спілкування та неконференцій має бути розроблений більш цілеспрямовано, ніж цього року.

Докладніше →

Примітки

  1. Ці десять комплексних тем зокрема включають: БоГеМА, Освітня вікі з прав людини, Інновації, Нові спільноти, Стратегія, Регіональні хаби, Управління, Гендерна різноманітність та інклюзивність.
  2. Ці дані отримані шляхом об'єднання даних про реєстрацію та відвідуваність Remo. Під час реєстрації учасники вказували, чи вони раніше відвідували конференцію Вікіманія чи ні. Загалом 4% респондентів не повідомили, чи відвідували вони Вікіманію раніше.