Jump to content

2024:Стипендії

From Wikimania
This page is a translated version of the page 2024:Scholarships and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.
Results announced

Wikimania 2024 Scholarships

All applicants have been notified about the outcome of their submission. Please check your e-mail and Spam folder. You can see the scholarship outcomes on a designated page.

Типи стипендій

Стипендія — це грант, який надається особі, щоб дати їй змогу особисто відвідати Вікіманію 2024. Це досягається за рахунок надання коштів Фондом Вікімедіа.

 • Повні стипендії забезпечать переліт, транспорт, проживання, обмежене медичне страхування, харчування та реєстраційні внески.
 • Часткові стипендії забезпечать проживання, харчування та реєстраційні внески.

Усі стипендіати матимуть обід і вечерю на місці проведення під час передконференційних, конференційних днів та завершальної вечірки. Сніданок забезпечуватиме готель.

Онлайн-стипендії для онлайн-учасників не пропонуються. Жодних спеціальних стипендій на Вікіманію не пропонуватиметься афіліатам, які бажають організовувати заходи, пов'язані з Вікіманією, в інших країнах. (Відкладено до Гранту загальної підтримки. Див. також розділ «Фінансування пов’язаних партнерських подій».)

Who can apply

Хто може подати заявку?

Як і в минулому, будь-хто, хто може підтвердити внесок у Вікімедіа або діяльність у ньому, вітається. Приклади:

 • Активна участь (окрім простого членства та виконання обов’язків члена) у певній формі групи чи організації Вікімедіа (комітет, центр, відділення, тематична організація чи група користувачів)
 • Участь у заходах, організованих Вікімедіа (наприклад, фотографи, які роблять внесок у «Вікі любить пам'ятки», учасники віківишколів)
 • Участь у програмі Вікімедіа (наприклад, партнерство GLAM або освітня програма)
 • Організація заходів або конкурсів Вікімедіа (наприклад, ВПЛ, вікімарафони)
 • Роль стюарда, чек'юзера, члена VRT, адміністратора інтерфейсу, адміністратора або інших розширених прав (поточна або колишня)
 • Бути грантоотримувачем Фонду Вікімедіа
 • Внесок до коду MediaWiki, створення додатків чи інших інструментів для проєктів Вікімедіа

Однак це лише приклади. Перейдіть до розділу Детальні поради, прочитайте рекомендації в таблиці та подумайте, як би ви відповіли на запитання по-своєму.

[НОВИНКА] Афілійований працівники і підрядники, а також призначені особи центрів і регіональних конференц-команд

 • Працівники і підрядники афіліатів: Буде окремий фонд стипендій, доступний для оплачуваного персоналу філій руху Вікімедіа. Їхні заявки будуть оцінюватися окремо, і ці заявки конкуруватимуть лише одна з одною, тоді як заявки волонтерів конкуруватимуть лише з іншими заявками волонтерів.
 • На додаток до загального фонду стипендій, кожен організований Вікімедіа центр та/або команда регіональних конференцій' (де немає центру) отримає 1 – 3 місця для свого представництва на Вікіманії. Враховуючи природне розуміння центрами своїх спільнот, це можна використовувати для збільшення різноманітності учасників, запросивши волонтера з непредставленої спільноти, запросивши оплачуваний персонал, експерта або члена керівного комітету. Центри та регіональні команди заходів зв’яжуться щодо цього після публікації рішень щодо стипендій.

Якщо у вас виникли запитання, перейдіть до розділу «Хто може подати заявку» у поширених запитаннях. Якщо у вас є додаткові запитання, перейдіть до Контакт / Довідка / У мене є запитання, на які немає відповідей на цій сторінці.

Advice for filling out the application form

Поради щодо заповнення анкети

Відкриті зустрічі «Дорога до Вікіманії 2024»

Основна організаційна команда проводитиме відкриті дзвінки для всіх, хто цікавиться Вікіманією. Зустрічі відбуватимуться в різний час доби відповідно до різних часових поясів:

Ми поділимося загальними новинами про Вікіманію 2024, допоможемо зі стипендіями та відповімо на інші запитання. Заходьте та запитайте нас про програмування, стипендії, матеріально-технічне забезпечення або як долучитися до Вікіманії.

Детальні поради

 • Заповнення анкети займає приблизно 45–60 хвилин. Ви не можете редагувати заявку після подання. Ви можете редагувати її лише перед надсиланням, якщо не очистите файли cookie. Уважно складайте чернетку та переконайтеся, що ви написали все, що вам потрібно. Будь ласка, не подавайте заявку двічі.
 • Ви можете подати заявку не англійською мовою. Якщо це можливо, подумайте про англійську. Це єдина мова, якою розмовляють усі члени робочої групи стипендій. Також врахуйте, що для поїздок і волонтерства на заході вам все одно знадобиться робочий рівень англійської мови.
 • Ми люб'язно просимо чесного визначення індивідуальних внесків у групових зусиллях. Ми не приймаємо досягнення, які неможливо довести або які неправдиво стверджуються як виключно індивідуальні, якщо насправді це були зусилля групи. Додайте посилання на Diff, вікісторінку чи навіть публікацію в соціальних мережах, яка дозволить нам перевірити, чи зробили ви те, що ви вважаєте своїм.
Питання та рекомендований підхід до відповіді на них
Запитання Підказка
Проїзд і контактні дані Будь ласка, будьте точними у цьому розділі. Подальші запитання щодо інформації у вашому паспорті тощо запитуватимуть лише в тому випадку, якщо ви успішно отримаєте стипендію.
Статистичні демографічні дані Ми просимо надати цю інформацію для статистичних цілей, щоб переконатися, що у наданих стипендіях відображено різноманітність заявок. Ці дані будуть представлені лише в сукупності.
Запитання для оцінки Ці запитання є основними, за якими буде оцінено вашу заявку.

Ми будемо раді почитати розгорнуті уявлення з посиланнями на підтримку.

Якщо до вас підійде людина і запитає: «Що таке Вікімедіа?» — що ви відповісте? Ми хочемо зрозуміти, як ви зацікавлюєте сторонніх людей до Вікімедіа. Чому місія Вікімедіа важлива для світу? Як це працює? Чому їм слід перейматися? Рекомендований обсяг відповіді — один абзац. Будь ласка, підкріплюйте згадки власної діяльності посиланнями, де це можливо.
Що для вас означає дух Вікіманії 2024 «Співпраця відкритих»? Ми очікуємо творчої і гарно обґрунтованої відповіді про ваші особисті міркування щодо цього духу: як ця тема резонує з внеском у Вікімедіа? як ваша робота доклалася до налагодження зв'язків з ширшою відкритою екосистемою? Рекомендований обсяг відповіді — один абзац. Будь ласка, підкріплюйте згадки власної діяльності посиланнями, де це можливо.
Розкажіть нам про свою недавню залученість у своїй вікі і в ширшому русі Вікімедіа. Що ви створили чи до чого зробили внесок задля покращення своєї вікі чи спільноти? Чи ви керували або організовували якісь із цих діяльностей? Яка діяльність найбільше означала для вас особисто, не залежно від результату? Будь ласка, вкажіть, ті з цих діяльностей, які мали місце за останні 12 місяців. У цьому питанні ми здебільшого оцінюємо минулі 12 місяців залучення і діяльності, тож будь ласка, навмисне підкресліть їх. За необхідності, ви можете також вказати свою тривалішу діяльність з історією та участю. Рекомендований обсяг відповіді — два-три абзаци. Будь ласка, підкріплюйте згадки власної діяльності посиланнями, де це можливо.
Як ви зазвичай ділитеся своїм досвідом (або тим, чого ви навчилися) зі своєю спільнотою? Як ви ділитиметеся тим, що дізналися на Вікіманії 2024. Вітаються приклади підсумків у вікі, звітів, дописів у блозі, розповідей на зустрічах тощо. Будь ласка, дайте посилання на приклади. У цій відповіді цінним для нас є конкретний перевірний план того, як ви ділитиметеся вікіманійним досвідом після Вікіманії 2024. Гарним форматом відповіді буде ненумерований список з деяким поясненням / контекстом пунктів.

Критерії негайної відмови

Заявки отримають відмову у фазі 1, якщо відповідають будь-якому з наступних критеріїв:

 1. Заявник отримував стипендію у 2019 році, але не подав свій післяконференційний звіт.
 2. Заявник отримував стипендію у 2023 році, але не виконав свої визначені обов'язки на Вікіманії.
 3. Заявник зараз є чи був у минулому грантоотримувачем будь-якої грантової програми ФВМ і не виконував її умови.
 4. Заявник наразі глобально заблокований Фондом Вікімедіа чи спільнотою.
 5. Заявка порожня.
 6. Вміст заявки образливий чи не стосується теми.
 7. Заявник не доклав належних зусиль, щоб відповісти на запитання форми.
 8. Заявник не продемонстрував значного внеску чи діяльності у Вікімедіа, які б заслуговували на стипендію.

Основна організаційна команда співпрацює з Фондом Вікімедіа і, в деяких випадках, з центрами чи афіліатами Вікімедіа для визначення кінцевого списку стипендіатів. Ми залишаємо за собою право усувати певних людей через їх поведінку у / поза вікі. Наприклад, це ті, хто внесені у списки глобального бану чи заборони відвідання подій, під санкціями згідно з Універсальним кодексом поведінки (UCoC), або іншим чином відомі команді як порушувачі правил.

Заявки, які не відповідають жодному з критеріїв відсівання, проходять до Фази 2 на подальшу оцінку.

ЧаПи

Коли і де відбудеться Вікіманія 2024?

Вікіманія 2024 пройде 7—10 серпня у місті Катовіце в Польщі.

Хто може подати заявку?

Чи надаються стипендії лише тим, хто вперше бере участь у Вікіманії?

Ми будемо віддавати пріоритет заявкам від тих, хто найкраще відповідає критеріям якісного внеску у вікіманійний досвід. Ми братимемо до уваги те, як стипендія покращить внесок заявника у досягнення місії після події.

Я не є членом афіліату. Як подати заявку на фінансування?

Особи можуть подавати заявку не залежно від їхнього членства в афіліатах.

Я співробітник Фонду Вікімедіа. Чи можу я подати заявку?

 • Не як співробітник. Основна організаційна команда не надає стипендії співробітникам Фонду Вікімедіа. Участь співробітників Фонду Вікімедіа, комітетів руху Вікімедіа та повірених Фонду Викімедіа охоплюється Фондом Вікімедіа.
 • Якщо оплачуваний співробітник вирішить подати заявку на стипендію, ми очікуємо, що у заявці буде чітко зазначено, які досягнення були скоординовані у ролі співробітника, а які були зроблені у волонтерський час. Будь ласка, надайте ці пояснення, де потрібно.

Я член робочої групи зі стипендій. Чи можу я подати заявку?

Так. Волонтери-рецензенти стипендій мають право на стипендію. Щоб уникнути конфлікту інтересів, їхні заявки розглядатиме команда із членів основної організаційної команди та колишніх рецензентів стипендій на Вікіманію.

Якщо я не можу відвідати Вікіманію наживо, як я можу взяти участь?

Буде можливість приєднатися віртуально, оскільки конференція матиме елементи гібридної події.

Ви можете організувати вечірки перегляду, місцеву подію з якимись заходами або побудувати свою подію навколо участі в програмі Вікіманії. Цього року, хоча ми не будемо фінансувати організовані афіліатами події, пов'язані з Вікіманією, з фонду грантів Вікіманії, фінансування вікізустрічі можна отримати через звичайний процес отримання грантів.

Який ліміт фінансування?

Немає ніякої суми або вартості в доларах. Буде збалансований процес відбору у всіх регіонах.

Який процес?

Коли відкриється та завершиться подача заявок на стипендію на Вікіманію 2024?

Прийом заявок починається 15 листопада і завершується 18 грудня 2023 року будь-де в світі. Це північ на тихоокеанських островах Гауленд і Бейкер, і 12:00 UTC на наступний день. Перевірте, якому часу це відповідає у вашому часовому поясі.

Чи можу я подати заявку на стипендію від Фонду Вікімедіа після дедлайну?

Ні. Це потрібно, щоб результати остаточного рішення були опубліковані своєчасно і справедливо для всіх заявників. Ми рекомендуємо подати заявки не менш як за кілька днів до кінцевого терміну, щоб не пропустити його.

Який процес отримання стипендії на Вікіманію?

Загалом ми очікуємо такий хід роботи:

 1. Особи подають свої заявки через LimeSurvey
 2. Стипендійна робоча група розглядає їх на предмет відповідності (критеріям фази 1, описаним вище)
 3. Стипендійна робоча група розглядає заявки і приймає рішення (фаза 2, як описано вище)
 4. Заявників інформують про рішення і запитують інформацію, необхідну для бронювання Фондом Вікімедіа транспорту і проживання
 5. Фонд Вікімедіа бронює і підтверджує транспорт і проживання.

Що буде після завершення етапу подання заявок?

Коли будуть розглянуті подання?

Стипендійна робоча група розглядатиме заявки по ходу подачі.

Як будуть розглядатися і надаватися стипендії?

Ми заохочуємо вас надати належні відповіді і посилання на LimeSurvey. Після успішного завершення всіх опитувань і збору всіх даних, стипендійна робоча група спільно визначить, хто отримає стипендії.

Коли я отримаю відгук на свою заявку на стипендію?

Пропозиції стипендій почнуть розсилатися [TBD]. Усі заявники будуть сповіщені про результати якомога швидше. Це може зайняти кілька тижнів, оскільки обставини можуть завадити комусь отримати стипендію. Інших заявників буде спрямовано до їхніх афіліатів, якщо ви виберете таку опцію.

Як заявників на стипендії від Фонду Вікімедіа буде сповіщено про результати?

Для повідомлення заявнику ми використаємо електронну адресу, вказану у заявці. Усі заявники в якийсь момент отримають листа, незалежно від результату. Просимо вас вказати свою активну адресу електронної пошти чи своє активне ім'я користувача у формі заявки.

Мені дали / не дали стипендію, і…

Які вимоги до звітності?

Замість написання звіту, ми просимо стипендіатів підтримати нас волонтерством на події. Разом з вами ми підберемо роль, що відповідатиме вашим потребам, навичкам та досвіту. Звіт ви також можете написати!

Чи можу я передати свою стипендію комусь іншому?

Ні. Щоб забезпечити рівність, стипендію розглядають відповідно до певного порядку заслуг. Якщо отримувач відхилить стипендію, ми передамо її наступній особі у порядку пріоритетності.

Якщо я відмовлюся від стипендії на цей рік, чи буде вона дійсна на наступний рік?

Ні. Щороку Вікіманія організовується під різною темою згідно з рішенням основної організаційної команди у певному регіоні. Ми заохочуємо вас знову подати заявку на наступний рік, і будемо намагатися врахувати постійність вашого цінного внеску у нашому процесі перегляду.

Якщо мені не дали стипендії, чи можу я попросити стипендію групу розглянути мою заявку ще раз?

Ні. Наш процес включає кілька кроків ретельного розгляду, і, на жаль, його можна завершити лише один раз.

Мені не дали стипендію. Що мені робити далі?

Для відвідування Вікіманії не обов'язково мати стипендію; ви також можете зареєструватися і покрити свої витрати самостійно, якщо маєте таку змогу.

Якщо ви не можете покрити власні витрати, ми наполегливо радимо зв'язатися з афіліатом у своєму регіоні. У них може бути власна стипендійна програма або ж локальна подія!

Контакти / Допомога / У мене є запитання, на які немає відповіді на цій сторінці

 • Див. Відкриті зустрічі «Дорога до Вікіманії 2024».
 • Ви також можете написати нам повідомлення на wikimania(_AT_)wikimedia.org.
 • Наша допомога охоплює:
  • Прояснення запитань про заявки
  • Що варто і не варто робити при подачі заявки
  • Проблеми з подачею заявок
  • Наступні кроки після подачі заявок
  • Що якщо мені не нададуть фінансування
 • За можливості, уклінно просимо не писати нам запитання у соціальних мережах: ми використовуємо профілі у фейсбуці, твітері тощо, щоб публікувати оновлення, але ми не перевіряємо там вхідні повідомлення достатньо часто.

Фінансування пов'язаних заходів афіліатів

(Минулого року це називалося «Сателітні заходи».)

Афіліати Вікімедіа можуть скористатися фінансуванням, яке вони вже отримали через Фонд загальної підтримки (GSF), щоб організувати локальну пов'язану з Вікіманією подію, навіть якщо початково така подія не буда включена у заявку на GSF. Грантоотримувачі GSF мають змогу перекидати фінанси у своєму бюджеті за потреби і згідно з договором Фонду загальної підтримки, Фонд Вікімедіа лише просить, щоб програмні керівники були поінформовані, якщо відхилення становить більше 20% від оригінальної заявки.

Ми заохочуємо усіх афіліатів, зацікавлених у проведенні пов'язаних з Вікіманією подій, додати інформацію про свої події на підсторінці пов'язаних заходів афіліатів, щоб афіліати могли кооперуватися, заохочуючи співпрацю та зв'язок між вікімедійцями, та краще просувати свої події.

 • Афіліати, які хочуть мати трансляцію наживо під час Вікіманії, мають зв'язатися з програмною робочою групою електронкою wikimania(_AT_)wikimedia.org, як тільки матимуть інформацію про свою подію.
 • Основна організаційна команда надасть технічну підтримку групам, які хочуть мати трансляцію наживо під час Вікіманії.
 • Будь ласка, пишіть нам на сторінку обговорення, щоб обговорити ідеї.

References