2023:Стипендії/Заявка на стипендію на подорож

From Wikimania
This page is a translated version of the page 2023:Scholarships/Travel Scholarship application and the translation is 99% complete.



16—19 серпня 2023, Сінгапур і онлайн
Тема: Різноманіття. Співпраця. Майбутнє.

Стипендія на подорож дається для відвідання Вікіманії у Сінгапурі і включає перельоти, проживання і реєстрацію. Будуть окремі виплати стипендіатам з країн зі значною відмінністю валюти від сінгапурського долара, яким задуже дорого робити супутні витрати на зразок квитків на громадський транспорт від місця проживання до місця конференції. Ці виплати проводитимуться за довільною системою за рішенням Команди стипендій.

Критерії відбору

Фаза 1

Applications will fail Phase 1 if any of the following failing criteria apply:

  1. Заявник отримував стипендію у 2019, 2021 чи 2022 році, але не подав свій післяконференційний звіт.
  2. Заявник зараз є чи був у минулому грантоотримувачем будь-якої грантової програми ФВМ і не виконував її умови.
  3. Вміст заявки образливий чи не стосується теми.
  4. Заявник не доклав належних зусиль, щоб відповісти на запитання форми.
  5. Заявник не продемонстрував значного внеску чи діяльності у Вікімедіа, які б заслуговували на стипендію.
  • Зразками «значного внеску чи діяльності у Вікімедіа» вважається:
    • Активний дописувач проєкту Вікімедіа (наприклад, Вікіпедії, Вікісховища чи Вікіджерел) з не менше 50 свіжих редагувань
    • Дописувач коду MediaWiki, розробник додатків чи інших інструментів для проєктів Вікімедіа
    • Залучений до якоїсь організації Вікімедіа (регіонального відділення, тематичної організації чи групи користувачів)
    • Чек'юзер, адмін, бюрократ, стюард чи VRTS-волонтер Вікімедіа (поточний або колишній)
    • Грантоотримувач Фонду Вікімедіа
    • Учасник програми Вікімедіа (наприклад, партнерства GLAM чи освітньої програми)
    • Учасник організованого Вікімедіа заходу (наприклад, фотограф з внеском до Вікі любить пам'ятки, учасник віківишколу)
    • Організатор подій Вікімедіа (наприклад, ВЛП, вікімарафонів)

Працівники ФВМ залишають за собою право вилучати людей через їхню неналежну поведінку у/поза вікі. Прикладами будуть особи з глобальним баном, баном на участь у подіях або під санкціями згідно з Універсальним кодексом поведінки Вікімедіа (УКП).

Заявки, які не відповідають жодному з критеріїв відсіванн, проходять до Фази 2 на подальшу оцінку.

Фаза 2

Під час другої фази заявки будуть розглядатися з двох основних сторін: за релевантним досвідом та збагаченням — кожен заявник отримає бал за шкалою від нуля до десяти за кожним з критеріїв. Фінальний бал Фази 2 буде середнім з цих двох балів. Ці критерії відібрані з метою виокремити тих заявників, які мають цікавий досвід у Вікімедіа і демонструють здатність використовувати свій досвід чи навички для збагачення власної локальної спільноти.

Релевантний досвід

Активність у проєктах чи організаціях (регіональному відділенні, тематичній організації чи групі користувачів) Вікімедіа позначає, що заявник додасть цінності Вікіманії своїм досвідом і знаннями. Заявників заохочують писати як про онлайн-, так і про офлайн-досвід; заявка може бути будь-якою мовою. Пріоритет надаватиметься посиланням на підтвердження, на противагу просто гарній історії.

Діяльність заявника оцінюватиметься з таких сторін:

  1. Співпраця — рівень співпраці з іншими особами чи організаціями під час активностей
  2. Вплив — онлайн- чи офлайн-результати діяльності у Вікімедіа, описані кількісно чи якісно
  3. Лідерство у спільноті — роль/і і обсяг діяльності у русі Вікімедіа, наприклад, участь у комітетах чи лідерство в проєктах

На допомогу заявникам наводяться приклади «впливу». Однак заявникам слід не вагаючись наводити й інші приклади, що не подані тут:

Онлайн-вплив

Офлайн-вплив

Кількісний

  • Підвищення обізнаності про важливість надійних джерел
  • Підвищення/покращення навичок онлайн-дописувачів (наприклад, організація віківишколу)
  • Полегшення участі для читачів та нових/досвідчених редакторів (наприклад, створення чи участь в онлайн-наставництві)
  • Покращення здатності редакторів бути продуктивними у вікі (наприклад, покращення чи створення нових функцій Медіавікі)
  • Підвищення обізнаності про проєкти Вікімедіа офвікі-каналами (наприклад, публікація статей у блогах чи газетах, презентації на невікімедійних конференціях)
  • Покращення публічного сприйняття Вікімедіа як джерела надійної інформації (наприклад, виступ щодо процесів Вікіпедії та правил, що забезпечують надійність)
  • Покращення гендерної, мовної чи географічної різноманітності поза вікі (наприклад, організація події, спрямованої на покращення обізнаності для недопредставлених груп чи мов)
  • Покращення/підвищення навичок волонтерів поза вікі (наприклад, організація події, де волонтери отримали знання щодо адвокації чи організації подій)

Якісний

  • Визначення/робота з прогалинами у контенті чи категоріях (наприклад, кількість нових/покращених статей у недорозвинених чи відсутніх категоріях)
  • Удоступнення надійних джерел для редакторів (наприклад, отримання і поширення доступу до раніше не доступних джерел)
  • Збільшення доступу до Вікімедіа через створення/покращення продукту, що забезпечує доступ (наприклад, покращення QR-кодів чи Kiwix для підтримки Вікіпедії офлайн)
  • Нові редактори (наприклад, залучення нових редакторів через організацію віківишколу)
  • Кількість учасників організованої вами події, Вікімедіа (наприклад, кількість учасників фотоконкурсу для організатора фотоконкурсів)
  • Кількість підтриманих учасників чи волонтерів у програмі Вікімедіа, де ви берете участь (наприклад, кількість залучених студентів за семестр для амбасадорів кампусу Освітньої програми Вікіпедії)

Збагачення

Критерії:

  • Здатність ділитися досвідом та інформацією з ширшою спільнотою позначає, що в разі отримання стипендії заявник зможе принести додому отримані на Вікіманії досвід і знання, і збагатити свою рідну вікіспільноту чи країну. Заявників заохочують писати і наводити приклади, що демонструють цю здатність; такими прикладами можуть бути звіти у вікі, дописи в особистому блозі, виступи/презентації про отримані на події, конференції чи в дискусії знання.
  • Новий користувач, що має до 2 років активності і може продемонструвати відданість рухові через свої дії за цей час. Це може бути надання доступу до ресурсів для вже поточних активностей або допомога з підтримкою зростання своєї спільноти. Заявників заохочують писати і наводити приклади, що демонструють цю здатність; прикладами можуть бути сторінка панелі подій, з якої видно, що користувач є учасником чи організатором, звіти, особисті дописи у блозі чи дописи спільноти про подію.

Звітування та інші обов'язки

У попередні роки від стипендіатів вимагалося написати звіт про подію, у тому числі про те, як вони використовують побачене на користь своїй спільноті. Ці звіти рідко перевіряють з часом і учасників не судять за тим, чи справді вони виконали обіцяне. Замість звіту про відвідання потребу звітування стипендіатів закриють волонтерські завдання під час Вікіманії.

Волонтерські завдання

  • Помічники залу — ведення нотаток в езерпаді чи озвучення запитань до спікерів під час Q&A від онлайн-аудиторії
  • Технічна підтримка, вивантаження відео у Вікісховище
  • Стіл реєстрації
  • Присутність за столами Expo space упродовж короткого часу
  • Підтримка екскурсії

Запитання заявки

Заявка на стипендію буде розбита на розділи:

  1. Вступний розділ з базовою згодою з умовами заявки. Згода на передачу даних локальним афіліатам, які також пропонують стипендії, в разі неуспішності заявки.
  2. Інформація про подорож, ім'я, ім'я користувача, перевірка паспорта, розташування, національність, бажаний аеропорт. Можливість обрати подорож потягом чи іншим видом транспорту, щоб зменшити свій вуглецевий слід.
  3. Демографічні дані; не мають впливу на оцінювання заявки і будуть анонімізовані перед використанням у звіті Вікіманії та вилучені після його завершення.
  4. Оцінювальні запитання; посилання на перевірку активності і досягнень більш важливі, ніж вміння написати гарну історію.

Запитання буде опубліковано нижче, коли подачу заявок буде відкрито