2023:Wikimania/tr

From Wikimania
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page 2023:Wikimania and the translation is 60% complete.Wikimania mark.svg
Wikimedia ESEAP.svg
16–19 August 2023, Singapore

Wikimania.svg Wikimania, Wikimedia Vakfı tarafından desteklenen tüm projelerin ele alındığı ve kutlama yapılan yıllık konferanstır. Commons Wikimedia Commons, MediaWiki MediaWiki, Meta-Wiki Meta-Wiki, Wikibooks Wikibooks, Wikidata Wikidata, Wikinews Wikinews, Wikipedia Wikipedia, Wikiquote Wikiquote, Wikisource Wikisource, Wikispecies Wikispecies, Wikiversity Wikiversity, Wikivoyage Wikivoyage, Wiktionary Wiktionary projeleri hakkında konferanslar, tartışmalar, buluşmalar, eğitimler ve çalıştaylar düzenlenmektedir. Dünyanın dört bir yanından yüzlerce gönüllü ve Özgür Bilgi liderleri sorunları tartışmak, yeni projeler ve yaklaşımlar hakkında görüş alışverişinde bulunmak için bir araya geliyor.

Bu yıl 18. düzenlenen konferans, Wikimedia East, Southeast Asia and the Pacific (ESEAP) bölgesindeki gönüllüler, bölge kuruluşları ve kullanıcı grupları arasında bir işbirliği halinde düzenlenecektir.

Wikimania 2023, 16-19 Ağustos tarihleri arasında Singapur'da gerçekleşecek.

There are 28 weeks, 4 hours, 47 minutes and 2 seconds until Wikimania 2023. (refresh)

Bu yılın teması Çeşitlilik. İşbirliği. Gelecek.'

  • Çeşitlilik. Wikimania, ESEAP bölgesinde bir kapsayıcılık örneği olarak sergilemek için bir fırsat olacaktır: Farklı gelişim aşamalarındaki gönüllü grupları, bireyler ve bağlı kuruluşlar, farklı kültürler, adil bir şekilde yakın ilişki içindedirler.
  • İşbirliği. toplulukların büyüme süreçleri için Wikimania, Wiki araçlarının kullanımı, etkinlikler, çevrimiçi kampanyalar düzenleme, Wiki ile ilgili bir sorunu çözme, diğerleri gibi yeni bilgileri öğrenmenin ve paylaşmanın bir yolu olacaktır.
  • Gelecek. Wikimania, birçok Wikimedist için de önemlidir. Çünkü Wikimania 2023 aynı zamanda Wikimedia Hareket Stratejisinin (#Wikimedia2030) uygulanmasının ve geleceğe yönelik diğer konuların tartışılacağı bir forum olacaktır.

Next office hours

Office hours to ask questions about Scholarships(closes 5 Feb AoE) and other general Wikimania related topics:

16:00 UTC 2 February meeting link
23:00 UTC 3 February meeting link

Please add your questions to: 2023:Help deskWikimania'nın 18. buluşmasında tanıtılacak bir öneriniz veya fikriniz varsa
fikirler sayfası' ziyaret edin.