Jump to content

2023:Burslar

From Wikimania
This page is a translated version of the page 2023:Scholarships and the translation is 52% complete.
Outdated translations are marked like this.


16-19 Ağustos 2023, Singapur ve Çevrim içi
Tema: Çeşitlilik. İş birliği. Gelecek.Aşağıdaki sayfada Wikimedia Vakfı (WMF) bursları' süreci açıklanmaktadır. Diğer bazı bölümler ve kuruluşlar da burs vermektedir.

Wikimania 2023'te birçok etkinliğin nasıl sunulacağını yeniden tasarlayacak, burs süreci de bu yeniden tasarlamanın bir parçası. 2023 için Çekirdek Organizasyon ekibi farklı türlerde burslar sunacak;

Wikimania 2023, birçok etkinliğin nasıl yeniden kullanıma sunulacağını yeniden tasarlayacak ki..! burs süreci de, bu yeniden tasarlamanın bir parçası. 2023'te Ana Organizasyon ekibi farklı burs türleri de sunacak:

 1. Travel to Singapore: Both full and partial scholarships. As occurred before 2020 there are some limitations and conditions.

Singapur'a Seyahat: Hem tam hem de kısmi burslar için. Fakat 2020 senesinden önce olduğu gibi bazı sınırlamalar ve koşullar bulunmaktadır.

  1. Tam burs, konaklama ve kayıt masraflarını karşılamaktadır.
  2. Kısmî burs' konaklama ve kayıt masraflarını karşılamaktadır.
 1. Uydu Etkinlikleri: Bağlı kuruluşlar veya proje grupları, finansman için WMF hibe süreci aracılığıyla başvu yapar. COT, Wikimania'ya canlı bağlantılar için uygulamaları ve teknik ihtiyaçları destekleyebilir.

Tüm tam ve kısmi bursiyerler Wikimania sırasında gönüllü görevler yapma seçeneğine sahip olacak. Gönüllü bursiyerler de WMF Seyahat Sigortası poliçesi kapsamında olacaktır. Ayrıca gönüllüler, Expo masası üzerinde 2 saat, oda görevlisi (etherpad notları, konuşmacılara çevrimiçi soru paylaşımı) veya oturum videolarını Commons'a yüklemeyi tercih edebilir. 2 veya daha fazla saat gönüllü olmak yazılı bir rapor gerektirmeyecek kadar kısa kabul edilecek ve Wikimania sırasında Burs ekibi tarafından doğrulamaya tabi tutulacaktır.

Önemli tarihler

WMF Burs Programı için zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir:

Seyahat Bursu başvuruları

 •  Done Başlangıç: 12 Ocak 2023 Perşembe.
 •  Done Burslara başvurmak için son tarih: 5 Şubat 2023 Pazar, .
 •  Done WMF Trust & Safety tarafından 1. Aşama uygunluk değerlendirmesi: Şubat ortası (sonuç hakkında bildirim yok)
 • Burs Komitesi tarafından 2. Aşama derinlemesine değerlendirilmesi: Mart
 •  Done Offers are being sent on a rolling basis to successful applicants: April 21 – May
 • Başvuru sahipleri nihai kararlar hakkında bilgilendirilir:

Mayıs

 • Wikimania Wiki'de yayınlanan alıcıların tam listesi:Mayıs

Başvuru koşulları, değerlendirme ve başvuru hakkında daha fazla bilgi için bkz: 2023:Burslar/Seyahat Bursu başvurusu

Uydu Etkinlikleri

Uydu etkinlikleri, Doğrudan Wikimania'ya canlı bağlantı talebi ile WMF Hibeleri süreci aracılığıyla bağlı kuruluşların / proje gruplarının olağan faaliyetlerinin bir parçası olarak planlanır ve finanse edilir.

Wikimedia Affiliates may use funds already obtained through the Wikimedia Foundation General Support Fund to run a satellite event, even if a satellite event was not initially included in their GSF proposal. General Support Fund grantees have the ability to move funds around their budget as needed, and, per the General Support Fund agreement, the Foundation only requests that Program Officers be informed if that variance is more than 20% from the original proposal. We encourage all affiliates interested in hosting a satellite event to list their event details on the satellite event subpage, so that affiliates may coordinate between themselves, encouraging collaboration and connection amongst Wikimedians and to better promote their events.

 • Etkinliklerin nihai listesi Haziran ayında açıklanır
 • Affiliates wanting to livestream into Wikimania should get in touch with the programming subcommittee of the Core Organizing Team at wikimania(_AT_)wikimedia.org as soon as they have the details of their event.
 • COT, Singapur'a yapılan etkinlik bağlantılarını destekleyecek

Please use the talk page for discussing ideas.

Sorular

Wikimedia Vakfı Burs Programı hakkında daha fazla bilgi için lütfen sıkça sorulan sorular (SSS) sayfasını ziyaret edin.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen iletişime geçin: wikimania-scholarships@wikimedia.org ile iletişime geçin veya 2023 talk:Scholarships'ye mesaj bırakın.